OCHRONA KOLUMN

Ochrona kolum stanowi niezbędne wyposażenie obiektów przemysłowych. Chronią one bardzo newralgiczne miejsca, których uszkodzenie może prowadzić w konsekwencji do poważnych w skutkach uszkodzeń konstrukcyjnych budynków lub ich infrastruktury. Elastyczna ochrona kolumn stanowi skuteczne zabezpieczenie słupów konstrukcyjnych budynków, antresoli, słupów suwnicy oraz innych elementów należących do infrastruktury pionowej.Produkt zmniejsza ryzyko uszkodzenia chronionej konstrukcji, której uszkodzenie mogło wynikać z błędu operatora wózka widłowego lub transportowego. Elastyczne tworzywo sztuczne zabezpiecza konstrukcję słupów, a także minimalizuje uszkodzenia  samych wózków widłowych. 

Czym się charakteryzują i wyróżniają ochrony kolumn?

Zabezpieczenia kolumn można montować na różnych wysokościach i płaszczyznach. Z uwagi na to, że występują w wersji 4-stronnej, 3-stronnej i 2-stronnej, istnieje możliwość ich swobodnego dostosowywania do infrastruktury pomieszczenia. Ochrony kolumn posiadają różne typy mocowań np. kotwione do posadzki lub nakładane na słup, co ułatwia znalezienie najbardziej optymalnego rozwiązania. Wszystkie zabezpieczenia łączą te same zalety - to wyjątkowa odporność na uderzenia i zdolność powracania do pierwotnego kształtu. Ochrony kolumn zajmują mało miejsca, więc można je wykorzystywać również w niewielkich pomieszczeniach. Żółty kolor sprawia, że są dobrze widoczne, co także minimalizuje ryzyko wystąpienia kolizji. Dodatkowo, ochrony na kolumny są odporne na czynniki atmosferyczne, promieniowanie UV oraz na chemikalia, więc można bezpiecznie je montować w różnych miejscach, zarówno na zewnątrz, jak i w środku pomieszczeń. 

Najważniejsze zalety zabezpieczeń kolumn:

  • Skutecznie osłaniają kolumny, słupy i inne elementy infrastruktury pionowej.
  • Zapobiegają uszkodzeniom, które mogą spowodować katastrofę budowlaną. 
  • Eliminują lub zmiejszają koszty naprawy słupów po zderzeniach.
  • Brak uszkodzeń słupów sprawia, że nie ma konieczności wyłączania powierzchni z użytkowania na czas naprawy, dlatego ich wykorzystanie pomaga lepiej zorganizować miejsce pracy. 
  • Brak konieczności napraw pozwala zaoszczędzić czas oraz środki finansowe.
  • Zapewnią bezpieczeństwo w miejscu pracy.

Gdzie mogą być stosowane ochrony na kolumny:

Zabezpieczenia na kolumny można montować w każdym miejscu, gdzie występują słupy lub inna infrastruktura pionowa. 

Aktywne filtry