BARIERY PODŁOGOWE

Bariery krawężnikowe stanowią powszechnie stosowane zabezpieczenie uzupełniające dla barier jako ochrona przed widłami wózka widłowego. Bariery te zwane również podłogowymi montowane są bezpośrednio do posadzki. Stosowane są jako zabezpieczenie wzdłuż ramp załadunkowych przy załadunku bocznym naczep. Rozwiązanie to powszechnie stosowane jest w branży automotive. Bariery krawężnikowe montowane są również w celu zapobiegnięcia przypadkowemu przesunięciu towar poza wyznaczoną strefę. Mogą być również stosowane jako zabezpieczenie wzdłuż regałów, aby uniknąć przypadkowego wjechania w regał wózka widłowego. Rozwiązanie to jest szczególnie polecane przy wózkach bocznych. Zastosowanie barier krawężnikowych, pomaga podnieść poziom bezpieczeństwa w miejscu pracy oraz usprawnić jego organizację. 

Czym się charakteryzują bariery krawężnikowe?

Konstrukcja barier krawężnikowych jest wykonana z pełnego materiału polimerowego, który charakteryzuje się wyjątkową odpornością na odkształcanie. Produkt jest niezwykle sztywny i wytrzymały. Bariery krawężnikowe mogą tworzyć pełne, nieprzerywalne ciągi, dzięki czemu można używać ich jako systemy naprowadzające. Produkty te doskonale sprawdzą się zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz budynków, ponieważ niskie lub wysokie temperatury, promienie UV i inne trudne warunki atmosferyczne nie mają negatywnego wpływu na ich właściwości i funkcjonalność. Ponadto są odporne na chemikalia, a tworzywo, z którego są wykonane, można poddawać recyklingowi. 

Najważniejsze zalety stosowania barier krawężnikowych:

  • W połączeniu z elastycznymi barierami typu Traffic  R3, Traffic R2 lub Wall Protector stanowią skuteczny sposób na odgrodzenie dróg dla wózków widłowych od obszarów ruchu pieszego lub miejsca magazynowania towaru.
  • Pozwalają na zabezpieczenie budynku oraz elementów jego infrastruktury wewnętrznej i zewnętrznej przed widłami wózków widłowych.
  • Minimalizują ryzyko nieszczęśliwego wypadku, powstałego na skutek błędu ludzkiego.
  • Chronią pieszych przed uderzeniem widłami wózka widłowego, tym samym znacznie zwiększając bezpieczeństwo w miejscu pracy.
  • Ich zastosowanie pozwala zaoszczędzić środki finansowe z uwagi na wyeliminowanie usterek powstałych w wyniku kolizji.

Gdzie mogą być stosowane bariery krawężnikowe:

Bariery krawężnikowe znajdą zastosowanie we wszystkich budynkach przemysłowych, halach produkcyjnych i centrach logistycznych, 

Aktywne filtry