BARIERY BEZPIECZEŃSTWA DLA PIESZYCH

Bariery bezpieczeństwa dla pieszych są przeznaczone do wyznaczania tras komunikacyjnych w miejscach o podwyższonym poziomie niebezpieczeństwa. Za ich pomocą można fizycznie oddzielić drogi transportowe wózków widłowych od ścieżek dla pieszych. Dzięki temu pracownicy, którzy poruszają się pieszo, będą oddzieleni od operatorów wózków widłowych i transportowych, przez co ryzyko wypadku powstałego w wyniku błędu ludzkiego zostanie zminimalizowane oraz wszyscy będą poruszać się odrębnymi i bezpiecznymi strefami. 

Czym charakteryzują się bariery bezpieczeństwa dla pieszych?

Elastyczne bariery dla pieszych zostały zaprojektowane z myślą o potencjalnym zagrożeniu, jakie mogą stanowić wózki widłowe lub transportowany towar. Dzięki temu, że są wyjątkowo odporne na uderzenia, podczas kontaktu z przeszkodą uginają się i powracają do pierwotnego kształtu. Pochłaniają i rozpraszają siłę uderzenia na całej swojej powierzchni, dlatego ryzyko uszkodzenia podłoża jest zminimalizowane. 

Ponadto, system modułowy pozwala na ich dopasowanie do indywidualnych potrzeb, a odpowiednia wysokość 1,1 m uniemożliwia przechodzenie pieszym. Bariery zostały wykonane z polimeru, czyli wytrzymałego i odpornego na warunki atmosferyczne tworzywa, które można poddawać procesowi recyklingu.

Najważniejsze zalety barier bezpieczeństwa dla pieszych:

  • Zapewniają maksymalne bezpieczeństwo pracownikom, dzięki wyznaczeniu im dróg komunikacyjnych. 
  • Zapobiegają pojawieniu się pieszego w obszarze zabronionym, w którym porusza się wózek, przez co redukują ryzyko wypadku. 
  • Pochłaniają i rozpraszają siłę uderzenia na całej swojej powierzchni bez uszkadzania podłoża.
  • Uginają się podczas uderzenia i powracają do pierwotnego kształtu, dlatego cały czas prezentują się, jak w chwili montażu.
  • Są odporne na warunki atmosferyczne i promienie UV, stąd można je montować w budynkach i na zewnątrz.
  • Wykonane są z tworzywa, który można poddawać recyklingowi.

Gdzie mogą być stosowane bariery bezpieczeństwa dla pieszych?

Bariery bezpieczeństwa dla pieszych znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie odbywa się ruch pieszy, tj. zakłady produkcyjne, hale magazynowe, parkingi, lotniska, centra logistyczne, wejścia na hale, przy bramach, dokach, a także wzdłuż wszelkich ciągów komunikacyjnych.

Aktywne filtry