DOSTAWA

Szybka i wygodna realizacja zamówień

TEL: +48 32 32 31 696

Email: info@antersystem.pl

DOSTAWA

Szybka i wygodna realizacja zamówień

TEL: +48 32 32 31 696

Email: info@antersystem.pl

Subskrybuj kanał RSS

Rampy przeładunkowe i magazynowe

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący
Strona:
  1. 1
  2. 2

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący
Strona:
  1. 1
  2. 2

 

 

Rampy przeładunkowe, bramy przemysłowe i róznego rodzaju doki przeładunkowe stanowią punkty często narażone na kolizje i wypadki.

Aby zabezpieczyć stanowiska załadunkowe należy zaopatrzyć się w rampy magazynowe i rampy przeładunkoweodbojniki do bram i ramp (np. odbojnice gumowe)uszczelnienia szczotkowe oraz naprowadzacze kół lub podporę pod naczepę.


Rampy przeładunkowe - zastosowanie


Rampy przeładunkowe to rodzaj platform przeładunkowych, który polecany jest zwłaszcza wtedy, gdy do wykonania jest praca w miejscach przeładunku samochodów, które mają zróżnicowane wymiary, a także cechują się dużą częstotliwością przęładunków.

Bez podstawowego zabezpieczenia, pracownicy, pojazdy oraz elewacja budynku są w ciągłym, potencjalnym zagrożeniu. Wynika to także, ze względu na nadmierny ruch i jego intensywność wokół ramp przeładunkowych. Nie bez znaczenia jest też wielkość pojazdu oraz gabaryt przenoszonych towarów.

Rampy magazynowe i rampy przeładunkowe to istony element, chroniący nie tylko budynek, ale także pojazdy.

Odpowiednio wyposażenie ramp przeładunkowych minimalizuje ryzyko uszkodzeń i zużycia samych ramp, ale również pojazdów i towaru. Znacząco wpływa na zwiększenie trwałości oraz wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne.

To także wzrost poziomu bezpieczeństwa pracowników oraz zapobieganie ewentualnym kolizjom.

Właściwie przygotowanie rampy przeładunkowe zwiększają efektywność pracy (z uwagi na brak przerw spowodowanych naprawami urządzeń).

Podpory pod naczepy tira czy odbojniki kolumnowe poprawiają szybkość rozładunku.