12/23/2019 09:02:53    0 Comments
Podpora pod naczepę Tira – bezpieczny i komfortowy rozładunek bez ciągnika siodłowego

Podpora pod naczepę Tira – bezpieczny i komfortowy rozładunek bez ciągnika siodłowego

Jednym z największych wyzwań w dziedzinie zarządzania magazynem jest bez wątpienia wdrożenie sprawnego i bezpiecznego systemu załadunku i rozładunku. Usprawnieniu procesów magazynowych sprzyja zastosowanie nowoczesnych, sprawdzonych rozwiązań w postaci podpór pod naczepy. Dzięki nim, operatorzy wózków widłowych mogą swobodnie wykonywać niezbędne czynności, a cały proces ładowania i zdejmowania towarów z naczepy można zrealizować bez udziału ciągnika siodłowego.

Podpory pod naczepę – zalety i zastosowanie

Podstawowym celem stosowania profesjonalnych podpór jest właściwe zabezpieczenie naczepy samochodu dostawczego w trakcie przyjęcia towaru na magazyn. Urządzenie sprawdza się także przy załadunku, zapewniając bezpieczeństwo osobom uczestniczącym w procesie logistycznym, operatorom widlaków oraz wszystkim przebywającym w pobliżu. Podpora pod naczepę TIR-a to solidna konstrukcja umieszczana pod naczepą odpiętą od ciągnika siodłowego. Jej zastosowanie zapobiega przechyleniu lub przewróceniu się przyczepy w trakcie wyjmowania, lub ładowania do niej towarów. Nie trzeba dodawać, że konsekwencje takiego nieszczęśliwego zdarzenia mogą być tragiczne w skutkach.

Aby zminimalizować ryzyko wypadku, za który odpowiedzialność cywilną (oraz ewentualnie karną) ponosi pracodawca, podpory pod naczepy wprowadza do swojego wyposażenia coraz więcej firm. Korzystają z nich m.in.:

    • centra logistyczne oraz magazyny,

    • hurtownie i obiekty zajmujące się składowaniem towarów,

    • hale produkcyjne i firmy przetwarzające oraz wysyłające gotowe produkty,

    • firmy wykonujące naprawy, przeglądy oraz serwis samochodów ciężarowych i naczep,

    • wiele innych przedsiębiorstw trudniących się m.in. załadunkiem oraz rozładunkiem samochodów ciężarowych.

Oprócz zapewnienia bezpiecznej i komfortowej obsługi magazynu, podpory pod naczepę posiadają znacznie więcej zalet. Jedną z ważniejszych jest z pewnością optymalizacja wykorzystania ciągników siodłowych, które w czasie rozładunku lub załadunku towaru mogą pracować z innymi naczepami, realizując dodatkowe kursy. Na uwagę zasługuje również prosta obsługa podpór wyposażonych w układ samopoziomujący i oferujących szerokie możliwości w zakresie ustawiania wysokości. Większość dostępnych na rynku rozwiązań może być stosowanych zarówno na wewnątrz, jak i w pomieszczeniach, oferując udźwig maksymalny do 40 ton.

Jak wybrać podporę pod naczepę?

Rynek oferuje przedsiębiorstwom, chcącym zainwestować w podpory do naczep szeroki wybór produktów o różnych parametrach. Dzięki temu wybór sprzętu w pełni dopasowanego do specyficznych potrzeb firmy nie będzie problemem. Topowi producenci oferują swoim Klientom indywidualne podejście, dostarczając systemy w pełni odpowiadające wymaganiom danej branży oraz sposobowi organizacji pracy w magazynie.

Podpory pod naczepy – polski producent

Spośród wielu dostępnych na rynku modeli, warto zwrócić uwagę na podporę pod naczepę TIR-a Jack Trailer Stand, produkowaną przez Anter System Polska. Kwestia stabilizacji naczepy oraz minimalizacji ryzyka przechyłu zostały w tym modelu dopasowane do maksimum. Dzięki temu JST 1.2 chroni zarówno pracowników obsługujących rozładunek, jak i towar znajdujący się wewnątrz. Urządzenie z łatwością utrzymuje ciężar 40 ton, co czyni je optymalnym rozwiązaniem dla firm z wielu branż i sektorów przemysłu. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że coraz więcej producentów naczep rekomenduje używanie specjalistycznych podpór w momencie ich rozładunku lub załadunku bez wykorzystania ciągnika siodłowego. Śmiało można więc stwierdzić, że w przeciągu kilku najbliższych lat, rozwiązanie proponowane przez Anter System, staną się standardem w branży logistycznej.

Inwestycja w bezpieczeństwo – zaplanuj ją już dziś

Rozważając zasadność zakupu do swojej firmy podpory pod naczepę TIR-a, warto myśleć w skali makro, pamiętając, że jednorazowa inwestycja w bezpieczeństwo może okazać się bezcenna. Koszty zakupu profesjonalnych systemów ochronnych zazwyczaj okazują się niewspółmiernie niskie w stosunku do konsekwencji ewentualnego wypadku lub innego, nieszczęśliwego zdarzenia.

Comments

Log in or register to post comments