12/23/2019 08:44:21    0 Comments
Bariery wysokiego składowania Wall Protector

Bariery wysokiego składowania Wall Protector

Choć polskie przedsiębiorstwa z roku na rok zwiększają nakłady na środki bezpieczeństwa, liczba osób poszkodowanych w wypadkach przy pracy w naszym kraju nadal pozostaje bardzo wysoka. Szkolenia BHP i coraz bardziej restrykcyjne normy nie zawsze okazują się wystarczające, by uchronić pracowników przed konsekwencjami własnych lub cudzych błędów. Na szczęście z pomocą przedsiębiorcom przychodzi nowoczesna technologia. Jednym z przykładów jest system Wall Protector - elastyczne bariery magazynowe z tworzywa sztucznego, produkowane przez Anter System Polska.

Wypadki przy pracy w Polsce – ponad 80 000 poszkodowanych rocznie

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, liczba poszkodowanych w wypadkach przy pracy od początku stycznia do końca września 2019 roku wyniosła 52866 osób. Trzeba pamiętać, że to dane tylko za trzy kwartały, więc do końca roku statystyki te jeszcze wzrosną. W całym 2018 roku wypadkom uległy ponad 84 tysiące osób. Gdyby hale produkcyjne, magazyny oraz pozostałe obiekty przemysłowe były lepiej zabezpieczone, tych nieszczęśliwych zdarzeń z pewnością byłoby znacznie mniej.

Dyskusje o tym, jak prawidłowo chronić pracowników oraz mienie firmy przed skutkami ludzkich błędów i nieszczęśliwych wypadków, trwają od lat. Jednym z podstawowych problemów, z jakimi borykając się współcześni pracodawcy, jest konieczność dostosowania zabezpieczeń zakładów do dynamicznie zmieniających się realiów rynkowych i nowych rozwiązań oraz technologii. Ważny głos w tej debacie zabrała firma Anter System, dostarczając na rynek barierki energochłonne dla magazynów, hal produkcyjnych oraz wielu innych obiektów przemysłowych.

Wall Protector – bariery z tworzywa sztucznego dla przemysłu

Wall Protector to innowacyjny, produkowany od podstaw w naszym kraju system elastycznych barier energochłonnych służący do zabezpieczania obszarów produkcyjnych oraz systemów wysokiego składowania. Barierki są produktem w pełni biodegradowalnym, umożliwiającym kompleksowe i skuteczne zabezpieczenie m.in.:

    • maszyn i całych linii produkcyjnych,

    • korytarzy i ciągów komunikacyjnych,

    • regałów w magazynach wysokiego składowania,

    • palet oraz paletokoszy i produktów składowanych bez regałów,

a także wielu innych elementów infrastruktury magazynu, hali lub dowolnego obiektu przemysłowego.

Bariery elastyczne Wall Protector – najważniejsze korzyści dla firmy

Do największych zalet systemu Wall Protector zaliczane są solidna konstrukcja oraz możliwość elastycznej rozbudowy o dodatkowe moduły. Nie bez znaczenia jest również przystępna cena, zwłaszcza w stosunku do jakości produktów. Barierki podnoszą poziom bezpieczeństwa operacji wykonywanych z użyciem wózków widłowych, pomagając ustrzec pozostałych pracowników przed konsekwencjami błędów operatora. Jednocześnie, zastosowanie barier energochłonnych w przedsiębiorstwie wymiernie i trwale obniża koszty prowadzonej działalności, dzięki lepszej ochronie ładunków oraz optymalizacji przestrzeni magazynowej. Zastosowanie barierek sprzyja bezpiecznemu i wygodnemu układaniu towarów na dużych wysokościach bez ryzyka przypadkowego obsunięcia.

Kompleksowa ochrona obszarów produkcyjnych

Oprócz zwiększenia bezpieczeństwa i lepszego zabezpieczenia składowanych w magazynie towarów, na uwagę zasługuje jeszcze jedna istotna korzyść, płynąca z wyboru barier od Anter System Polska. System Wall Protector pozwala w odpowiedni sposób zabezpieczać obszary produkcyjne w firmach. Dużym problemem w przypadku wielu hal są materiały i komponenty składowane bezpośrednio przy maszynach. Barierki pozwalają w elastyczny sposób oddzielać operatorów urządzeń od stref składowania surowców i produktów składowanych m.in. w koszach lub na paletach. W tym miejscu warto wspomnieć o możliwości elastycznego łączenia systemu Wall Protector z ogranicznikami dla wózków widłowych Restrictor, które uniemożliwiają wjazd widlakiem do strefy ruchu pieszych, przy jednoczesnym zapewnieniu swobody w podawaniu ładunków.

Anter System Polska – producent barier z tworzyw sztucznych

Zainteresowanie barierami magazynowymi produkowanymi przez Anter System Polska nieustannie rośnie. Wiele firm wdrożyło już proponowane przez markę rozwiązania, w wymierny sposób zwiększając poziom bezpieczeństwa i wydajność produkcji. Mając na uwadze przytoczone na początku artykułu dane o liczbie osób poszkodowanych w wypadkach przy pracy, warto by kolejne przedsiębiorstwa poszły tym samym śladem, inwestując w sprawdzone i elastyczne cenowo rozwiązania.

Comments

Log in or register to post comments