BARIERY OCHRONNE

Bariery elastyczne to element wyposażenia przestrzeni przemysłowych, który ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo pracowników jak i towaru. System pamięci materiałowej sprawia, że po uderzeniu powracają do pierwotnego kształtu i mogą być nadal użytkowane, ponieważ zachowują swoją estetykę oraz właściwości. Dzięki swojej elastyczności są ekstremalnie odporne na wielokrotne uderzenia, dlatego rekomenduje się wykorzystać je do ochrony ciągów komunikacyjnych. 

Czym się charakteryzują bariery elastyczne od AnterSystem?

Bariery Anter System są produkowane w Polsce z tworzywa najwyższej jakości. Zostały wielokrotnie przetestowane pod kątem jakości, powtarzalności oraz odporności na uderzenia, czego potwierdzeniem jest certyfikat TUV. Produkty spełniają standardy HCCP oraz FDA. Nasze bariery mają dwa typy mocowań: zewnętrze i wewnętrzne. Mocowanie wewnętrzne jest w pełni ukryte w konstrukcji słupa, natomiast mocowanie zewnętrzne wkręcane jest do betonu i charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na wyrywanie, co zmniejsza ryzyko pękania podłoża. Tak osadzone bariery można łatwo demontować i przenosić w inne miejsce. Dzięki temu bariery można w pełni dopasowywać do potrzeb oraz charakterystyki danej przestrzeni i wielokrotnie je wykorzystywać, a przez cały czas będą prezentować się, jak w momencie montażu.

Najważniejsze zalety barier AnterSystem:

  • Ekstremalnie odporne na uderzenia.
  • Są odporne na rdzę, nie korodują.
  • W odróżnieniu od konkurencji mają jednolitą, pełną barwę w konstrukcji profili i słupa, dzięki czemu kolor nie ulega starciu. Dodatkowo w przeciwieństwie do produktów stalowych, które są malowane, kolor barier z tworzyw nie ulega odbarwieniu, a także nie odchodzi od nich farba.
  • Absorbują siłę uderzenia na całej swojej powierzchni, dzięki temu nie przenoszą siły na mocowanie, tym samym chronią je i nie uszkadzają posadzki.
  • Są odporne na warunki atmosferyczne, promienie UV i czynniki chemiczne.
  • Zmniejszają ryzyko poważnego wypadku, którego skutkiem są uszkodzenia ciała, towaru lub wózka widłowego i transportowego.
  • W przeciwieństwie do barier stalowych, amortyzują siłę uderzenia, w wyniku czego uderzenie jest lżejsze i mniej niebezpieczne.
  • Przez modułowy charakter można je ze sobą łączyć, przenosić, rozbudowywać, dostosowując do zmieniających się warunków.
  • Bariery nie wymagają serwisu i kosztownych wymian, ponieważ po uderzeniu są nadal zdatne do użytku i nie zaburzają estetyki.
  • Są lekkie i łatwe w montażu.
  • Bezawaryjny system gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Gdzie mogą być stosowane bariery elastyczne?

Tego typu bariery znajdą zastosowanie przede wszystkim w zakładach produkcyjnych, halach magazynowych, centrach logistycznych, na parkingach i lotniskach.

Aktywne filtry