Lustra magazynowe i przemysłowe – dlaczego odgrywają istotną rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa?

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze luster przemysłowych i magazynowych?


Decydując się na zakup luster przemysłowych i magazynowych należy wziąć pod uwagę kilka czynników, mających wpływ na odpowiednie i prawidłowe zastosowanie danego typu lustra.

Przede wszystkim należy ustalić miejsce przeznaczenia, inne wymagania muszą spełniać lustra zewnętrzne, inne zaś wewnętrzne, szczególnie mając na uwadze rodzaj pomieszczeń, w jakich będą się one znajdować.

Przykładem mogą być pomieszczenia, w których kontrola procesów technologicznych powinna opierać się na prawidłowym oraz jak najlepszym odwzorowaniu obrazu, dlatego odpowiednim rozwiązaniem jest stosowanie luster ze zwierciadłem płaskim.

Następnym aspektem, jaki należy rozważyć jest odporność lustra na uderzenia. Najczęściej zastosowanie lustra akrylowego wystarczy, jednakże w niektórych przypadkach konieczne jest stosowanie luster wykonanych ze stali nierdzewnej lub poliwęglanu.

Dzięki zastosowaniu stali czy poliwęglanu, lustro przemysłowe nie koroduje, a także jest odporne na środki chemiczne. Lustra takie mogą być stosowane w przemyśle spożywczym oraz farmaceutycznym.

Pod uwagę należy wziąć również warunki, w jakich będą użytkowane dane lustra. W miejscach kontroli, w wysokich temperaturach i bardzo wysokich temperaturach również znajdą zastosowanie lustra stalowe odporne na wysokie temperatury.

Właściwy dobór luster przemysłowych i magazynowych powinno uwzględniać odległości użytkowników od lustra. Im ta odległość będzie większa, tym większe musi być lustro, które zostanie zastosowane.


Lustra panoramiczne (lustra sferyczne) 

 

Lustra przemysłowe i magazynoweto rodzaje luster przemysłowych, które zapewniają szeroki kąt widzenia, równie dobrze odzwierciedlają obraz. 

Wypukłość umożliwia kontrolę kilku kierunków. Świetnie zatem sprawdzają się do precyzyjnej obserwacji regałów, przestrzeni sklepowych i magazynowych. 

Najczęściej umieszczane są nad półkami lub alejkami sklepowymi, a także magazynowymi. Wykonanie z poliwęglanu lub akrylu powoduje, że są one wysoce odporne na tłuczenie, zarysowanie czy wgniecenia. 

Lustra akrylowe czy poliwęglanowe nie blakną, w związku z czym nie ma potrzeby ich częstego wymienienia.Wśród luster sferycznych wyróżnia się:te lustra sferyczne pozwalają na bezkolizyjne poruszanie się maszyn transportowych czy wózków widłowych. Umożliwiają obserwację w 4 kierunkach, a także charakteryzują się kątem widoczności 360 stopni. Tego rodzaju lustra można zastosować także w sklepach. Montowanie odbywa się najczęściej bezpośrednio do sufitu lub poprzez zestaw łańcuchów lub stalowych linek.te lustra sferyczne pozwalają na obserwację w 3 kierunkach oraz charakteryzują się kątem widoczności 180 stopni. Montaż odbywa się bezpośrednio do ściany, jednakże czasami odbywa się inaczej, gdyż jest to zależne od konkretnego umiejscowienia.te lustra sferyczne umożliwiają obserwację w 2 kierunkach oraz  charakteryzują się kątem widoczności 90 stopni. Idealnie sprawdzają się do montażu w narożnikach ścian. Montaż, tak jak w pozostałych rodzajów luster sferycznych odbywa się poprzez bezpośrednie zamocowanie do ściany.